20. den - jak důležité je podle tebe vzdělání

25. srpna 2012 v 15:05 | Al. |  30 days meme
Vzdělání?
Víte, já jsem docela chytrej člověk. Nikdy jsem se nijak extra neučila a vychází mi to. Na základce slovíčka do němčiny, na střední do ajiny. Všechno si opakuju před hodinou a modlím se, ať mě učitel nevyvolá.
Jsem na ekonomce (což je divný, když ekonomiku úplně nesnáším). A chtěla bych mít dobrou práci. Ne jako moji rodiče, kteří pracují ve fabrikách a mají 12 000 měsíčně (asi). Přála bych si mít dobré postavení, kancelář a plný stůl papírů. Jojo, už od malička jsem chtěla pracovat jako nějaká ředitelka, nebo managerka ši něco podobného.
Vím, že bez vysoké se na takové postavení nedostanu. Protože za to, jak jsme blbý v dětství potom pykáme celý život a litujeme, že jsme se víc nesnažili.
Ale štve mě, že jsem holka. Kdybych byla kluk, šla bych na nějaký učňák a byl by pokoj. Protože na vysokou jde každý a normální řemesla chybí. My doma máme štěstí, že taťka umí zpravit snad všechno, takže nemusíme za většinu oprav platit. Ale nezruční budou v prdeli, když každý bude inženýr a nebude nikdo, kdo by vám zpravil tekoucí kohoutek...

Pro mě je vzdělání důležitý. Ale neberu ho jako prioritu. Důležitější než postavení v práci pro mne bude vždycky rodina...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi holka/kluk?

Holka
Kluk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PitaPata Dog tickers