Květen 2013

Neumřela jsem :)

31. května 2013 v 18:37 | Al. |  Fotografie
Krásný páteční večer,
vím, že jsem se (relativně) dlouho neozvala. Nepřidala žádnou grafiku, ani nic podobného. Jenže máme doma mimina (štěňata), o která se musím (chci) starat. Tudíž sedím u nich a hlídám Halču, aby jim něco neudělala. Teda, ona je vzorná mamina, skoro je nemůžeme ani pohladit, hne se od nich tak 4x za den, když jde na dvůr. Štěniska se narodila v pondělí asi ve 3. Jedno se bohužel narodilo mrtvé, takže jsme měli 3 kluky a 1 holku. Bohužel, včera jsem je šla s Patrikem zvážit a Halča u sebe měla jen 3. To čtvrté leželo pod ní. Taťkovi už se ho nepodařilo zachránit. Tak jsme se museli s jedním klukem rozloučit. Já jsem to obrečela jako želva, ale jak řekla mamka, musíme být rádi, že máme ty 3, že jsou zdravé a že se Halče nic nestalo a porod v pořádku zvládla.
Dneska jsme je vážili a dříve měly štěňátka porodní váhu tak 350g, no tyhle měly 500g. Teď má slečna, Elis, 980g. A to je 5. den od porodu. No, a zbylí 2 kluci mají kolem 820g. A jmenují se Egon a Endy. Jsou to miláčci. Doufám, že i je nezalehne. Takže tu strážím a hlídám :)

Prostě mimiňák :). Příští týden už by možná mohli otevřít oči :)

Další novinkou jsem brýle. Teda, u mě zas takovou novinkou nejsou, já jsem dříve brýle nosila, ale potom jsem si řekla, že to stejně nemá cenu (mám tupozrakost), že se mi to nezlepší, tak jsem se na to vykašlala. No, a teď, když jsem si po večerech četla Dextra, tak jsem viděla tak rozmazaně, musela jsem pořád zaostřovat, tak jsem si řekla dost, a šla jsem na oční. Tam jsem mimochodem byla podle záznamů asi v roce 2006 (;D). A dneska mi mamka objednané brýle přivezla. I když většina lidí v mém věku nosí takové ty nenápadné, jednoduhé, mě prostě nesluší a taky mi u toho očaře (optika?) byly všechny malé a když byly fajn, tak byly drahé, a to já nepotřebuji brýle za 2 000. Koupila jsem si obroučky asi za 500 a k tomu nějaká lepší skla a vyšlo to asi na 1 000.

Připadám si inteligentně ;D

Jinak je u nás pořád Patrik, protože mamka i taťka mají ranní, tak aby měl kdo hlídat štěniska. Je tu už asi 2 týdny, už nám začíná docela hrabat, myslím, že tak dlouho jsme spolu byli naposledy o minulých prázdninách, kdy u nás byl pořád.Vidím to tak, že pokud se nebudu nudit u štěňat, tak se ještě dlouho neozvu. Možná přidám nějakou grafiku, zatím nevím :). Nezlobte se!

Jsem stále aktivní :)

23. května 2013 v 15:53 | Al. |  Fotografie
Krásný čtvrtek,
právě jsem se dozvěděla, že Patrik ústní maturitu udělal. Jsem tak ráda. Zatím nevím, jak dobře, ale udělal. Takže v září si znovu napíše didaktický test z matiky a češtiny, což doufám už udělá a bude to v pohodě :)). Dnes jsem nepřemýšlela nad ničem jiném, než na tom, co budu dělat, když to neudělá. Ani nevíte, jak mi spadl kámen ze srdce. Zajímá mě, co budu dělat já, až budu maturovat.

Od pondělí jsem na praxi v Rostexu. Je to fajn. Chodím tam na 7 a končím okolo půl 1. Jsou tam strašně fajn lidi, ráda bych v takovém kolektivu pracovala. I když nechápu, co je to vlastně za práci. Přišlo mi, že tam pořád jen pijí kafe, povídají si...No, vím, že to tak určitě není. Jsem za tu zkušenost hrozně ráda, protože jsem se naučila vytvářet objednávky, faktury, výdejky apod. Pořád mi všichni nabízí kafe nebo čaj, ale já prostě nemám chuť (;D). A za celých těch 6 hodin tam sním vždy suchar a něco k tomu (Snickersku, nebo nic). Taky tam nemám vůbec žízeň, nebo spíš se mi nechce pít ta hnusná voda (;D). Škoda, že to zítra končí. Příští týden mě čeká praxe v TSM (nevím, co je to za firmu ;D).

Včera byla krásná bouřka, před kterou byla na obloze úžasná duha (nebyla celá ale ten začátek byl moc pěkně osvícen). A protože jsem u sebe měla zrovna foťák, neváhala jsem a fotila. Bouřka byla vážně pořádná, Halča pořád všude lítala. To mi připomíná, že pořád ještě ty štěňata neporodila. Je tlustá jak kráva (nemyšleno zle) a pořád nic.Chvilka na dvoře

18. května 2013 v 18:17 | Al. |  Fotografie
Krásnou sobotu přeji (dnes už podruhé),
dnešní dopoledne se táhlo ve znamení úklidu. Teda, on nakonec nějak divně hučel vysavač a tak jsem to vzdala (;D). Taky jsem se už skoro naučila koprovku. Teda, sledovala jsem, jak to dělá mamka. Takže stejně nevím nic.
Odpoledne jsme si krásně užívali odpolední siestu, když přišla mamka a řekla, že s ní pojedeme do města. Museli jsme se sbalit a jet. V Kauflandu jsme nakoupili asi 12 rýží (těch jogurtů). No, a před chvílí se mamka s taťkou sbalila a jeli ke známým. To znamenalo, že my jsme se také sbalili, vzali Halinu a šli se sednou na dvůr, dokud ještě svítilo sluníčko. Kromě milionu nepovedených fotek Haliny, tisícovky fotek očí apod. vzniklo i něco pěkného (;D). Všichni čekáme, kdy Halča prodí, i když pořád skáče jak kamzík, tak doufám, že se tam nepotrkají a nebudou stejní jako ona (;D).

Miluju ji ♥ Můj tlušťoušek

Naše krásné oči (moje je samzřejmě hezčí ;D Neidentifikovatelná barva)


Nový design nastaven!

18. května 2013 v 10:23 | Al.
Krásné sobotní ráno,
už od včerejška večer sedím u notebooku a snažím se udělat nový kabátek tohoto blogu. Víte, kolikrát jsem se u toho naštvala? ;D Hodněkrát. Konečnou podobu jsem mu dala až dnes ráno, protože se mi nelíbily fonty v horním menu. Teď už vypadají líp :) (je hrůza, že asi 5% ze všech mých fontů jsou anglické a nepíše se í, č, ř, apod. - ale já nechci mít anglické nápisy, takže jsem musela improvizovat).
Toufám, že tu vydrží dlouho, protože už mám dotvořeno na dlouhou dobu dopředu ;D :).

Vytvořila: Já | Doba: 4 hodiny? (i s nastavením a různými předělávkami a přestávkami) | Spokojenost: 85%

Líbí se Vám?

Co byste změnili?


Události za poslední dobu

14. května 2013 v 18:50 | Al. |  Deníček
Krásný den,
pořád přemýšlím, co mám napsat. Ale nechci být neaktivní a tak se s nějakým tím deníčkem musíte smířit. Na grafiku moc chuť nemám, ale o víkendu se snad nálada najde, protože Patrik se bude učit na ústní.
To mi připomíná, že dnes maturoval - měl praktickou. I když mi tvrdí, že to nedal, podle toho, co mi popisoval (sice CNC moc nerozumím, ale něco jsem pochytila) bych řekla, že to dopadlo líp, než čeština a matika dohromady. Ve čtvrtek se dozví výsledky zmiňovaných didaktických testů (čj a ma). Doufám, že těch 44% mít bude. A sloh prý určitě udělal. Neudělal podle sdělení učitelky jen 1, a protože on se neřadí k těm největším blbcům, tak si věří. No, a 23. 5. dělá ústní (technologie, stavba a provoz strojů a čj). Na to se učí docela dlouho, takže se buu modlit ať udělá (;D).
Ale to už docela odbočuju ode mě. Já se mám fajn. Ve škole je to tak nějak pohůdka, protože příští týden jsou maturity a my máme individuální praxi (já jdu do Rostexu). Další týden po indiv. praxi mám praxi, kterou nám domlouvá škola (v TSM). No, a potom mi zbývají asi 2 týdny na známky (super, že? ;D). Dnes jsme psali písemku z ekonomiky, tak doufám, že budu mít za 1.
Mimochodem, zamilovala jsem se. Kamarádka si koupila nový mobil - Samsung Galaxy S III mini. No nejúžasnější mobil na světě. Jedinou nevýhodu, kterou jsem našla oproti mému (historicky starému Samsungu Corby), je výdrž - asi 1 den. Můj mobil vydrží asi 4-5 dnů bez nabití.

Mimochodem, mám nový mail - luskova.alena@gmail.cz - kdyby chtěl někdo pokecat (na mailu no ;D), tak můžete napsat ;D. A jsem taky na G+ (https://plus.google.com/u/0/113493954075395024045/posts). Moc to nechápu, kdyby měl někdo čas, mohl by mi to vysvětlit (;D) ♥.

Fondue, tak úžasná lahůdka, na které se stávám s množstvím jahod v obchodech závislá.

Přemýšlím, že bych se o víkendu pustila do jiného designu, tenhle už úplně nesnáším ;D. Co myslíte?


Nejlepší blogy? Já mám jasno!

10. května 2013 v 21:39 | Al. |  Úvahy
Krásný úterní večer,
všude vidím plno článků o oblíbených blogerech. Tak proč se nezamyslet nad tím, koho nejraději navštěvuji já? :).

Většina mnou navštěvovaných blogů mají tematiku The Sims, grafiky, slash povídek, nebo i deníčků (i když to moc ne). Určitě bych se s mnoha lidmi shodla, že první dojem tvoří design. Já nesnáším takové ty růžové blogísky, kde jsou všude glitry apod., kde je autorkou 12letá slečna, která píše o tom, jak moc někoho miluje (demence, nebo jakože co si o tom má člověk myslet?). Ale to už tak nějak odbočuji. Miluju autorské blogy, kde jsou fotky, kresby a jiné úžasné věci, ke kterým se dobře píší pochvalné komentáře a taky si člověk řekne, proč on to sakra neumí.

1. Slash blogy
První super autorkou je Blanch, která má úžasný styl psaní, nádherné výrazy v textech, obdivuhodnou slovní zásobu a navíc, píše o Harrym (Potterovi, ne z 1D!! ;D). Miluji si číst její povídky, u kterých potom brečím jako štěně, když někdo zemře a konec je pochmurný. Pro mě je to jednička :).
Minde. Ty fantastické slashe. Vždy se tak moc těším na další kapitolu, kterou si čtu ještě ráno než jdu do školy. Umí úžasně psát. A hlavně napínat své čtenáře (;D). Právě teď jsem zamilovaná do Jarreda a Lighta, tak super úžasná povídka. A taky Do Darrena. Ou, ta představa. Prostě originální, úžasné, slintám (;*).
Další je Keigh. Má úžasnýskvělýdokonalý blog s povídkami všeho druhu. Já nejraději čtu originální slashe. Mají sice nekonečně mnoho kapitol, ale stojí to za to. Miluju její designy, které jsou ke čtení jako dělané.

2. The Sims
Nejlepší ze všech komiksů dělá Shianae. SLT, to je prostě srdcovka, na kterou čekám vždy jak na důchod (;D). Také má úžasnou tvorbu simíků. Prostě nejlepšejší ze všech Sims blogů.
Další blogerkou je MRS. Cloe. Milovala jsem všechny komiksy. Přijde mi jako úžasná osoba, když jsem četla dříve informace o ní. Také dělá strašně dokonalé pózy.

3. Grafika
Sheri. Takhle osůbka dělá ty jejsupráčtější designy. Takové nepřeplácané a čisté. Miluju její grafiku, ať už jsou to designy, avatary nebo colorky. Už má myslím 3. blog, který si pamatuji, ale stejně je nejlepší. Vždy potěší nějakým pěkným komentářem :).
Jako další bych uvedla Sydney. Její designy jsou neméně krásné jako od Sheri. Její články já prostě žeru. Ty recepty, fotky a zážitky. Strašně ráda její blog navštěvuji. Tak ráda bych měla její vlasy ♥. Vždy úžasné odreagování :).
MAKY.OREL. Skvělá a myslím si že i velice zkušená blogerka. Díky jejím návodům umím ořezat obrázek (;D). Umí překrásně fotit. Má lepší fotky z mobilu, než já z foťáku (;D). Ráda si čtu příhody z kolejí a neskutečně ji obdivuju za studování takového oboru. Nechápu, jak dokáže vše stíhat.

4. Deníčky a ostatní
Sem mohu zařadit jen jednu blogerku. Infinity. Řekněte mi, je tu někdo, kdo tuhle slečnu nemá rád? Tak pěkně se na všech fotkách usmívá. Když jsem její blog navštívila poprve, myslela jsem, že je jí 16. A potom si čtu, 19? Tomu jsem prostě nemohla uvěřit. Ráda si čtu její informace o maturitě. O všech věcech a přijde mi, že je to jedna z mála blogerek, které o svém životě tolik napíšou. Miluju ty obrázky v článcích. Miluju lidi, kteří jsou na ekonomce (nebo alespoň z ekonomiky maturují ;D), aspoň v tom nebudu za 2 roky sama. A vím, komu mám napsat (;D).

Ještě je spousta blogů, která ráda navštěvuji, ale tyhle jsou prostě nejlepší. Také jsem nepčítala blogy na Bloggeru.

A co vaše oblíbené blogy? Nějaké tipy?


Školní fotky - nesmát se prosím

9. května 2013 v 19:03 | Al. |  Fotografie
Minulý týden proběhlo ve škole focení. Nemám ráda focení ve škole, potřebovala bych, aby za fotografem bylo zrcadlo a já viděla, jak se tvářím. Bohužel, tak se nikdy nestane, a proto vždy vypadám jako idiot (;D). Kromě společné fotky v aule jsem se fotila ještě s Nikčou, potom s Aďou a naknec s Lenislavem. S Nikčou bude fotka nejhezčí, protože je úplně jinde, než ty ostatní (logika focení venku, když se pořád hýbe slunce ;D). Bohužel, jejich třída není schopná donést peníze a já mám fotku s ní u nich v obálce. Takže tu nevím, kdy uvidím. Ale s Aďulínem a Lenislavem jsme ji dnes dostávaly. No hrůza. Kromě toho, že jsem jako vdova (celá v černém - ale moje modré kraťasy jsou udělané z miláčkových roztrhaných kalhot - tak co má člověk jiného dělat ;D), tak vypadám jako
bych brečela a na té s L. vypadám jako vůl (;D).


Miluju tyhle 2 človíčky. I když je celá naše třída bezvadá, ony jsou prostě moje. Nevím, co bych si v dějepise bez A. počala. S kým bych se hádala? Kdo by se na mě urážel za moje kecy? Koho bych lechtala? Miluju ji. Moje malé tintítko♥. A L., to je tak úžasně perverzní člověk (9. 6. 1996 - prostě obrácený 69 - to mluví za vše). Ty naše rozhovory o našich blbounech. Taneční? ;D. Německo? ;D. DM? ;D. Jsme všude ♥.
Společnou fotku raději nepřidávám, vypadám tam jako idiot2 , takže bez té se obejdete :).


Tak tady to nakonec máte. Nejsem přeci tlustá! ;DD. Nalepím si to na dveře. I když jsem si dala předsevzetí, že se vlezu do starých kalhot a to dokážu. Věřím. si.
Dnes se mě holky ptaly, kolik vážím. Prej jestli 60 kg? ;D Vážně vypadám na 60 kilo? Co myslíte? Vypadám?! ;D. Já si klidně odpovím sama - NE! Kde to vzaly? Nebudeme řešit ;D.

Nejde vám nainstalovat neoficiální obsah do Sims? Zde je řešení!

6. května 2013 v 21:11 | Al. |  The Sims 3
Také se vám už stalo, že jste chtěli nainstalovat nějaký obsah, který nebyl stáhnutý ze Store, ale instalátor hlásil chybu? (např. INSTALACE SE NEZDAŘILA. UJISTĚTE SE, ŽE MÁTE NEJNOVĚJŠÍ SOFTWAROVÉ AKTUALIZACE). Mě se tato chyba zobrazovala pořád, i když mám verzi hry 1.50. A stávalo se mi to pouze u downů, které jsou ze store, ale stáhla jsem si je např. na Uložto apod. Jak které věci no...A tak jsem se rozhodla s tím něco udělat a našla jsem úžasnou věc.

1. Jděte sem http://www.thesimstg.com/2010/05/instalando-sims3pack-protegidos-apos.html. Vyberte si jednu ze stránek, ze které chcete stahovat (buď 2Shared nebo Mega).
2. Po stažení si .rar. soubor někam extrahujte (pomocí programu WinRar).
3. Obsah složky přesuňte do Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Downloads.
4. Spusťte si "Unblock" dvojtým klikem.
5. Zborazí se vám "černé okno", kde bude nabíhat spousta věcí. Vše nechte tak jak je. A až bude vše dokončeno, zobrazí se vám text "Stiskněte libovolné tlačítko". Tím je celý proces dokončen.
6. Když si stáhnete další věc, která nepůjde nainstalovat, zase si Unblock spusťte :).

TIP: Sháníte věci ze Store? http://uloz.to/xqZmj5f/neco-ze-store-asi-ale-vse-store-2009-az-2012-rar, tady je dost věcí, od roku 2009-2012. Musíte si počkat hodinku až dvě, ale pokud nemůžete nikde nic ke stažení najít, tak tady máte alespoň vše pohromadě.

Otázky? Pište do komentářů :)

Já si jdu užívat kurníku, který se mi nechtěl nainstalovat ;D


Design - Emma Watson

4. května 2013 v 10:21 | Al. |  Designy
Krásné sobotní ráno,
taky milujete, když přijedou úžasní příbuzní, kteří se celé rodině ozvou 3x za rok a musíte kvůli nim vstávat o půl 9, abyste stihli uklidit? Protože takové hrozné dopoledne mám právě dnes já. Naštěstí už je skoro vše hotové, ještě musím umýt schody a chodby a je to. Ale to je nepodstatné ;D.
Od včerejška asi od 17 hodin se štvu s jedním designem. Krásně jsem si ho namyslela, měla ho hotový asi za hodinku. Bohužel, potom jsem ho nastavovala na zkušební blog. Nejdřív jsem se trápila s nastovováním menu. Poté, když jsem to asi 10x upravila jsem si všimla jedné chyby v textu, tudíž jsem to musela zase přepracovávat. Potom mi nešlo nastavit horní menu...No děs. A to je to naprosto jednduchý design. Je podobný tomu předešlému, ale tak třeba se vám bude líbit :).

Balíček obsahuje: nastavení, design a různé nadpisy menu boxů

Líbí se vám?

Co byste změnili?


Design - Miley Cyrus

2. května 2013 v 13:45 | Al. |  Designy
Krásné odpoledne,
vzhledem k tomu, že máme dnes a zítra ředitelské volno - díky maturitám - rozhodla jsem se otevřít photoshop. Patrik také maturoval, dneska z matiky, takže bych se doma nudila. A už dlouho jsem chtěla vytvořit design s Miley. Je taková sympatická. Jen mě štve, že je málo dobrých fotek, kde je blondýna a nakrátko. Tudíž doufám, že se vám bude můj pokus líbit. Mě se i docela líbí (;D) - ach ta skromnost. Konečně se mi líbí menu boxy, které má tolik ráda a vždycky to pokazím a neumím je nastavit.
Mimochodem, jak jste vy, kteří jste dnes maturovali obstáli? Protože když jsem viděla pohled P., tak bude rád když bude mít těch 17 bodů a projde. Právě sedí nad češtinou, a já se bojím, že to dopadne ještě hůř než matika, vzhledem k tomu, že Pravidla českého pravopisu mu nic neříkají (;D :(). Takže doufám, že vy ostatní jste dopadli lépe.

Součístí balíčku je nastavení, design a nadpisy k menu boxům
PitaPata Dog tickers