Červen 2013

Pohůdka

29. června 2013 v 19:12 | Al. |  Deníček
Přeji všem krásnou sobotu,
je vám taky tak fajn, jak mě? :) To vědomí, že se teď neukážu 2 měsíce ve škole. Teda, když jsem byla menší, byla jsem nadšená víc. Ani nevím, co budu celou dobu dělat. Doufám, že bude pěkně, dala jsem si předsevzetí, že budu chodit běhat (;D). Jinak, kromě vysvědčení jsem ještě s jednou spolužačkou dostala písemnou pochvalu třídního učitele za vynikající prospěch (jsem úžasná a dokonalá, já vím ;DD). V pátek jsme byli s tetou, taťkou a Patrikem v Chválkovicích na jahodách. Měli kilo za 20 Kč, tak neber to, že? Byly tam opravdu obrovské, ale všechno zhnilé, rozšlapané a takové omlácené. I přesto jsme vybrali 2 kýble takových pěkných, takže zítra máme piery, potom z nich mamka udělala dřeň a zbytek se zamrazil.


Teď si právě užívám jahodového koktejlu, smoothie, či jak to mám nazvat, poslouchám Óčko a čtu si povídku :). Projednou není HP/DM, ale HG/DM, jsem asi divná, číst si povídky o heterosexuálních párech (;D). Zatím mě to docela zaujalo, takže až budu mít čas o prázdninách, tak ho budu zaplňovat touhle povídkou.

Jinak, nelekněte se! (;D) Ale kdo by se sebou o prázdninách něco dělal? Já teda ne ;D.

A teď důležitá otázka: Hledám písničku. Vůbec nevím, jak se jmenuje, pamatuju si jen klip a melodii, kterou sem asi nemá cenu psát (;D). Takže, klip natočila nějaká mužská kapela. Zpívají oblečeni v takových starých uniformách (mě to přijde jak z Čerty nejsou žerty, takové ty modré ;D). Vůbec nevím, o čem zpívají. A ještě jsou v tom klipu takoví chudí vojáci, starší, kteří bojují proti nějakým šlechtickým se zbraněmi a tak. Kdyby někdo věděl, napíšete mi, jak se ta písnička jmenuje a od koho je? Je to smrtelně důležité, já ji chci! (;D O:-))

Menší tip: Nevíte, jeslti si koupit Sims 3: Tropický ráj, nebo ne? Kupte! (nebo stáhněte, mě je to jedno). Je to úžasný dodatek. Zatím to hraju od středy a přišla jsem tak na polovinu věcí, které hra umožňuje. Takže řekněte rodičům, že by mohli přispět v rámci odměny za vysvědčení (;D). Nebo hledejte. Věřte mi, jde to. Já jsem hledala asi půl dne a nakonec jsem si nezavirovaný torrent našla a to i s keygenem (ale pšt ;D).

Nejsem tu :)

27. června 2013 v 7:59 | Al.
Krásné ráno přeji,
taky jste se na školu už tento týden vykašlali a užíváte si "nádherného" počasí (;D? Nevím, co bych ve škole dělala, tak jsem tam šla jen v úterý, abych si pobrala věci domů. Takže většinu dní jsme se prováleli v posteli, pohrávali jsme si se štěňaty (to asi ještě přidám fotky, až budu mít čas - vlastně náladu) a jen tak jsme prostě nic nedělali (;D).


Jinak, včera jsem konečně po úmorných 7 hodinách stáhla získala The Sims: Tropický ráj. Nainstalovala jsem to myslím až v 10 hodin večer, a byla jsem dlooouho vzhůru ;D. A dneska už jsem taky vzhůru, protože se nemůžu dočkat ;D. Takže tento týden mě od Sims nikdo neodlepí. Ani nevím, na co se těším nejvíc...

Nákupy

20. června 2013 v 18:44 | Al. |  Deníček
Přeji všem krásný den,
taky je vám takové vedro?! (;D) Já už tu umírám. Dneska jsem se chtěla jít podívat k přehradě s kamarádkou, ale nakonec jsem byla tak mrtvá, že jsme jen seděly u nás a dívaly se na štěňata. Zítra už se mi vrátí miláček, byl to nekonečný týden ♥.


(omlouvám se za ty záděrky a oděrky apod...)

O čem jsem ale chtěla psát. Ve středu jsme byli na výletě exkurzi v Olomouci. Bylo horko jak něco, ale nakonec bylo fajn. Nechce se mi moc popisovat, kde jsme byli. Prostě nějaký kostel či dóm a potom arcibiskupský palác. Když jsme měli rozhod, zamířily jsme si to s Lenislavem rovnou do Rossmanu. U nás totiž není, nejblíž v Brně, a tam se mi nechce. No, a tam měli tolik laků a všeho možného. Tak jsem si dva koupila. Oba od Essence a byly ve slevě za 29 Kč jeden. Prostě krásné. I když ten barvičkový (neboli peprmintový, či jak ho nazvat - odstín 03) je takový hrozně pěkný v lahvičce, ale na rukou vypadá podivně. Můžete posoudit sami.
Další nově pořízenou věcí je taková ta voňavka/deodorant (;D) od Pumy. Voní úžasně, a koupila jsem ji v DM drogerii za 179 Kč. Chtěla jsem sice tu normální v té lahvičce, ale to měli asi 30 ml, či kolik, prostě hrozně málo. Tak jsem si koupila tohle. A domluvila jsem se s Patrikem, že mi to zaplatí (;D prostě ho miluju za to).

A radostná zpráva nakonec, na vysvědčení budu mít jen 2 dvojky, ekonomiku jsem dala na jedničku! ;DJsem šťastná

17. června 2013 v 20:38 | Al. |  Deníček
Krásné pondělí,
na to, jak víkend začal mizerně je mi právě teď krásně. V sobotu jak už jsem se možnná zmiňovala byla sestřenčina oslava. Teta udělala úžasný pití (upřímně nevím, co tam všechno bylo, ale určitě voda, pomeranč, citron a možná limetka). Jinak to stálo za nic. S Patrikem jsme zanedlouho odjeli a mamku s taťkou tam nechali. Mimo jiné mi P. oznámil, že v neděli odjíždí pryč. Takže super. Totálně zkažený den. Jakože už jsem se smířila s tím, že mi odjede pracovat od pndělí do pátku, ale vzít mi i neděli s ním?! (málem jsem ho už zabila). Takže celý večer nebavčo, ráno v neděli taky. Až když se večer vrátil, tak jsme se po 3 hodinách dalšího nebavení se, usmířili.

Dneska se mnou ráno jel do školy a potom domů. Jinak, ve škole - fajn. Z češtiny za 1. Z dějáku samozřejmě za 2. Z ajiny taky 2. Tudíž jestli zítra nepohnojím ekonomiku, tak mám jen 2 dvojky a jsem úžasná a čarovná (;D podpisy až na letišti). Taky jsem se domluvila s kamarádem, že se zítra staví a půjdeme se podívat k přehradě. Sama se tam totiž bojím, Halina má štěňata no a P. je pryč. Už se nemůžu dočkat. Miluju to tam.


Ale, k čemu jsem se chtěla dostat už od začátku článku. Před chvílí mi P volal. A víte o tom, že když se vídáme každý den, tak ten jeden jedinej den bez něj je na nic? Strašně jsem se těšila, až mi řekne, jak se měl, a jak první den v práci probíhal. A stačilo mi slyšet ten úžasnej hlas, kterej mi každý den přeje dobrý ráno a dobrou noc vedle mě, a na rtech se mi vykouzlil úsměv :). Nevím, co budu dělat ve čtvrtek. Prostě miláček ♥.


Další fotky štěňátek

15. června 2013 v 16:29 | Al. |  Fotografie
Přeji krásný den,
dnešek mi krásně začal. Vstali jsme až v 10 :). Potom jsme šli opět obracet seno, při čemž mě opět chytla rýma, slzení očí a kýchání. Proto mamka řekli, že možná budu mít nějakou alergii, nebo sennou rýmu. Což doufám, že není pravda a prostě mi jen seno a prach vadí. Tudíž jsem po obědě už byla doma. Mamka má pásový opar, takže zůstala doma taky. A jeli jen Patrik s taťkou. V 5 hodin máme jít sestřence na oslavu narozenin, což samozřejmě ti 2 nepůjdou, protože je to seno strašně důležitý dnes naházet do kopek. Jako by mělo zítra zničeho nic pršet, což nemá, podle předpovědi. No nic, prostě vesnice, co by člověk čekal.

Když jsem byla doma, tak jsme dali štěniska ven, a já jsem si vzala foťák a fotila :). Jsou suproví. Bohužel, zanedloho mi došla baterka, ale k interntu jsem se dostala až teď, protože jsem štěňata hlídala na dvoře, kam internet nedosáhne a tak jsem hrála Sims. No, dost keců. Dneska mají mimina 20 dní :).


Více fotek v celém článku

Mimina

14. června 2013 v 22:35 | Al. |  Fotografie
Krásný pátek,
dnešek se ihned po škole táhnul ve znamení práce. Přišla jsem, asi hodinu jsem spala a potom mamka řekla, že jdeme obracet seno. To jsme dělali asi hodinu a půl. Jeli jsme domů a za hodinu už jsme ho jeli shrabávat na vozík a uklízet na hůru. Zítra jdeme k tetě, dělat kopky. Takže pro ty, kteří chtějí žít na vesnici - pokud nemáte peníze, nechtějte to. Budete pracovat jako **** a stejně nic z toho (to jen tak mimo mísu).

Odpoledne jsme ještě stihli dám štěňata na dvůr, aby si provětrali břicha, která jsou neustále plná. Jsou to zlatíčka. A tak nějak jsem ráda, že jsou jen 3, protože se snaží chodit a jsou to takové neřízené střely, které jsou v jednu chvíli na jednom místě, člověk se otočí a už jsou fuč.Melír

12. června 2013 v 19:25 | Al. |  Fotografie
Krásný den,
dneska jsme byli na exkurzi v Biovetě. Dozvěděli jsme se mnoho neužitečných informací, ale hlavně jsmese ulili ze školy. Do školy jsme šli už jen na PKO (písemná a elektronická komunikace), kde nám učitelka uzavírala známky. A když jí zítra přinesu výpověď a smlouvu o provedení práce, tak mám za 1 (nevím, jak to udělala, když tam mám 2-, 1-, 2, 1, 1). Nezmiňovala jsem se jí (;D). A když to dopadne dobře, budu mít 2 dvojky (aj a dějepis) a když špatně, tak 4 (aj, dějepis, čj a účetnictví).

Ve volném čase se starám o prďouše. Už otevřeli oči, možná už i slyší a snaží se chodit. Mají už přes 2 kila, miláčci moji ♥. Nedokážu je nikomu dát...Monžná ;D. Přidám sem fotky, až budou pěkně ospalí a ne aktivní jako teď.


Konečně mamka zavolala holičce, ať se staví. Takže kromě toho, že jsem se dozvěděla, že asi neumím česat vlasy (;D), tak mám melír. Jako obvykle blonďatý. A předpokládám, že jestli bude svítit slunce, tak to ještě o něco zesvětlá. Jinak, měla jsem ty melíry už hrozně odrostlé, takže jsem ráda za vysvobození (;D).

Hodnocení - 50 odstínů šedi

6. června 2013 v 19:22 | Al. |  Úvahy
Krásný čtvetek,
protože jsem vrátila zpět do knihovny Dextra, hledala jsem jinou četbu. A potom jsem to našla! 50 odstínů šedi (Fifty Shades of Grey). Ihned mě zaujal žánr - erotická kniha. A protože miluju slash povídky, řekla jsem si, že si přečtu něco, co bylo i vydáno a nejsou tam homosexuálové. I když vím, že na tuto knihu je spousta recenzí, možná oceníte názor naprostého laika mezi knihami, totálního perverzáka a úchyláka (;D).


Obsah:
Hlavní hrdinkou je Anastasie Steeeleová. Studuje literaturu na vysoké škole. Její kamarádka je reraktorkou novin a má domluvené interview s Christianem Greyem (proto název 50 Shades of Grey), ředitelem velké společnosti. Bohužel onemocní a Ana, jak jí přátelé říkají, jede na schůzku s ním místo ní. Christian je bohatý a mladý a Ana je jím okouzlena (stejně jako on jí). Po několika dnech ji "náhodou" navštíví v obchodě, kde Ana pracuje. Po několika dalších schůzkách a Aninému naléhání jí Christian prozradí své "tajemství". Nikdy s nikým nechodil. Hledá ženy, které by mohl ovládat, rozkazovat jim a trestat je. S Anou chce podepsat dohodu, aby byla také jeho "sub". Ta se ale nemůže rozhodnout. Pomalu zjišťuje, jak moc posedlý kontrolou a zvrhlý Christian je. Snaží se ho pochopit. Jde s ním do "Červené mučírny", jak místosti říká, a nechá se vnést do jeho světa. Christian ji miluje a snaží se být opatrný a nespěchat. Aně se to začíná líbit. Christian ji ale chce "vlastnint" a nesnese zájem jiného muže. Což Anu mrzí. Také má svoje pravidla (Krajní meze), ve kterých stojí, že se ho Ana nesmí dotknout. Zjišťuje, že měl těžké dětství a to jej ovlivnilo. Christian ji seznamuje s jeho rodiči, kteří Anu příjmou. Ana od něj chce víc, a Christian se snaží se chovat jako partner. Jednoho dne se Ana rozhodne, že se nechá potrestat, výměnou za informace o Christianovi. Ten se už neovládá a pro Anu je výprask bolestivý a nepříjemný. Ihned se s ním rozejde a uteče.
Tím první díl knihy končí.

Můj názor:
Začátek knihy se mi neskutečně líbil. Bylo to takové romantické, těšila jsem se, jak se bude příběh dále vyvíjet. Potom ale přišel zlom. Začalo to být zvrhlé a takové...divné. Po několika stranách (asi 20) jsem si musela dát pauzu, protože jsem byla tak vytočená z chování Christiana, protože patřím mezi lidi, kteří si nenechají nic líbit, tak bych se na něj vykašlala a všechno bych mu vmetla do obličeje. Taky jsem taková citlivá, či jak to nazvat, takže jsem se často vciťovala do Anincýh pocitů. A přemýšlím, jestli opravdu tak slabí a neprosazující se lidé žijí. Protože já bych se sebou nenechala tak zametat.
Musím ale ocenit zápletku, která sice místy byla jako scéna z porna, ale líbila se mi. Hrozně mě zklamal konec, protože jsem doufala, že Christian se zpamatuje a prostě se omluví. To se nestalo. Líbil se mi styl psaní, vložené pocity Any a různé zpestření.
Musím vytknout neustále se opakující výrazy (roztříšila jsem se na tisíc kousků, vnitřní bohyně). Vnitřní bohyně mi opravdu příjde jako naprosto strašný výrat. Prostě kravina.
Zrovna pokračuji druhým dílem. A jsem strašně napjatá, jak to dopadne.

Závěr:
Pokud jste zvrhlí, úchylní a nadržení, bude se Vám kniha líbit. Je zajímavé, jak je tam popsaná sexuální úchylka (omlouvám se, jestli se to někoho dotkne, ale mě to normální nepříjde), kterou si myslím, že má hodně lidí (možná se to jen bojí přiznat).

Upozornění:
Když jsem četla, tak při sexuálních scénách jsem byla ráda, že máme štěňata a je Patrik u nás, protože jsem měla potom na sex neskutečnou chuť ;D (nepodstatná informace, ale tak můžu si psát co chci, že?)
PitaPata Dog tickers