Srpen 2013

Proč taťka?

29. srpna 2013 v 18:35 | Al. |  Úvahy
Patříte mezi ty dívky, prot které je jejich máma jako nejlepší kamarádka? Chodíte spolu nakupovat, povídáte si o všem, víte o sobě většinu věcí? Vážně? Tak v tom případě vám závidím. Protože ne všichni mají se svými mamkami tak krásný vztah...


Ale začnu od začátku. Když jsem byla malá (4-6) let, moje rodiče jsem milovala. Opravdu. Nedokázala jsem spát u kamarádky, protože mi bylo smutno po mamince a tatínkovi. Mamka pro mě byla bohyně. Nejdůležitější osoba na světě.
Jenže s panenkami si se mnou hrál taťka. Vyprávěl mi příběhy před spaním. Četl si se mnou Méďu Pusíka. Večer si se mnou hrál v ložnici (Zní to divně. Prostě mě házel z jednoho stehna na druhé, povídal mi vtipy, lechtal mě, četli jsme si, povídali a smáli se spolu. Nehledejte za tím nic divného). Ráno, když jsem chodila do školky (i školy), tak v práci začínal až na 8, aby se mnou mohl ráno vstávat a vodit mě tam (později se mnou jezdil autobusem). Ráno mi pletl copánky a pomáhal mi s oblečením. Byl pro mě náhražkou mamky, která chodila na ranní. Odpoledne jsme spolu jezdili na kolech a chodili ven s našim psem. Hrávali pexeso, dívali se na Hvězdnou bránu, Xenu a jiné :).
Jen díky němu umím míchaná vajíčka, volská oka, vaječné omelety, palačinky a francouzské brambory. Milovala jsem umývání auta, ráda jsem si s ním povídala, když něco opravoval. Pomáhala jsem mu stavět pergolu, plot, houpačku apod. Je mi jednodušší, říci něco mu, než mamce. Všemu se spolu smějeme. Popichujeme se. Rýpeme do sebe. Ale je to pro nás sranda. Neberme si to doslova.
Večer v létě sedáváme na dvoře a sníme o tom, jaké to bude na dovolené, jaké to bude za několik let. Nejraději nakupuju s ním (myslím potraviny ;D). Rozumíme si. Jsme prostě úplně stejní.

I přesto, že jsem s Patrikem, tím mužem v životě je pro mne zatím taťka. Když vidím, co všechno umí. Dokáže opravit skoro všechno. Umí udělat skoro všechno. Umývá nádobí a vysává (určitě víc, než mamka). Má neuvěřitelnou sílu a výdrž, kterou obdivuju. I přesto, že má "jen" učňák, ví toho hrozně moc. Má takové ty životní zkušenosti. Má nervy na to, vydržet s mamkou už přes 30 let ;).

Myslím, že málokterý člověk z úplné (nerozvedené) rodiny dokáže říct, kterého rodiče má raději. No, já asi patřím do té menšiny, která má raději svého taťku.
Tím nechci říct, že mamku nemám ráda. Mám. Ale jsme jako den a noc. Nemáme jediný společný názor ani zájem. Málokdy si s ní mám co říct. Dost často se hádáme, protože ona nedokáže uznat chybu ani to, že mám pravdu. Jenže já nejsem typ člověka, který se jen tak nechá odpálkovat. Většinou musím mít poslední slovo. No mamka taky. Takže to dopadá hádkami a tím, že po mě začne křičet a zahlcovat mě milionem věcí, které jsem kdy udělala.Mám ráda oba své rodiče a nikdy bych je nevyměnila. Ale taťka je pro mě prostě TAŤKA ♥. A vím, že kdybych se měla rozhodovat, s kým bych chtěla bydlet, byl by to on.

Menší neaktivita

25. srpna 2013 v 17:21 | Al.
Už se těším na matiku...Ne, vážně! Jsem divná?! (;D)

Zdravím,
vím, že jsem nic moc teď nepřidala. Zatím to ani neplánuju. Poslední 3 dny mě dost bolí v krku a mám rýmu (teda, pokud se tomu, že mám pocit, jako bych měla plný nos, ale nevysmrkám vůbec nic, pouze vodu, říká rýma), tudíž i odřený nos. Počasí je taky na prd. Opravdu mě nic nebaví. Jen sedím v obýváku, snažím se pít čaje, cucám pastilky, stříkám si do nosu Olynth (píše se to tak?) a slzí mi z toho všeho oči.

Ale nemyslete si, že je vše tak černé. Ve čtvrtek jsme malovali v mém (našem) pokoji. Rohzodla jsem se opět pro oranžovou. Ale vybrala jsem tmavší odstín, protože mi oknem pořád svítí a hrozně to bledne. Nicméně jsem hrozně spokojená. Už jen ten stůl, nové prostěradlo, záclony a povlečení a chystám room tour (jak tomu blogerky říkají ;D).

Jinak, příští týden přijede konečně kamarádka domů z Prahy, takže ji musím pořádně potrápit, než odjede na intr. A taky se stavím za spolužačkou. Teda, pokud mi nebude tak, jako dneska. A potom už hurá do školy. Díky té nové tašce už se těším (;D).

Omlouvám se, jestli se v budoucích několika dnech neozvu. Je to více než možné. Nechce se mi. Fakt ne. Kromě několika blogů o Sims jsem se vážně nedívala vůbec nikam. Tak doufám, že mě pochopíte :)

Včerejší nákupy

21. srpna 2013 v 9:05 | Al. |  Deníček
Zdravím.
včera jsem se s kamarádkou vydala do Brna na nákupy. Ona si chtěla koupit kabelku, kalhoty a baleríny. Já jsem si jen vzala peníze a řekla si, že když se mi náhodou bude něco líbit, vezmu si to. Do Brna jsme jely už v 8! (;D) Abychom tam byly, když budou otevírat, když mají ty slevy (pozor, to ona je takový magor, ne já ;D).

Protože jsme dorazily před 9, šly jsme se podívat do Tesca. Já si koupila tužky do školy, protože je vždycky někde ztratím. Ona po dlouhééém vybírání sešit a pero. Ještě jsme to tam obhlédly a šlo se.
Nebudu tu popisovat, kam všude jsme šly (;D), nebojte. Ale musím říct, že to byly nejlepší nákupy, jaké jsem kdy podnikla. Všude ve slevách nebyly velikosti XS, S apod., ale L a XL. Což se mi ještě nikdy nestalo. Kamarádka už na mě byla tak naštvaná, že jí přináším smůlu (protože ona je právě ten první případ velikostí ;D). Ale já jsem byla ráda. V New Yorkeru jsem našla tílko za 80 Kč, tak neber to, že? Dál v DMku lak na nehty a v C&A kalhoty (pozor, měli jedny posladní a v mé velikosti za 200,- (původně asi 800,-). Takže jsem neváhala (;D). Je to taková ta "barvičková" barva, jak jí říkáme my. Nevím, jak ji nazvat, prostě barvičková.

Kamarádka mě nesnáší, protože si koupila jen boty (;D). Nic jiného prostě v její velikosti a cenové relaci neměli. Ale alespoň jsme se o prázdninách viděly a pokecaly. I když, to budeme moct zase za chvíli ve škole.

Na fotce jsou kalhoty (tahle fotka tu barvu dost zkresluje), modré tričko z NY, červený lak od Maybelline - toť věci, které jsem si koupila včera. Dále Adidas anti-perspirant, který mi donesla mamka a také zelené tričko s dlouhým rukávem, které mi dala známá, protože je má ni moc velký výstřih.

Nové oblečení. To tričko má ještě okolo výstřihu takový bílý lem (či jak to nazvat). Jen nevím, jak dopadnou ty kalhoty, protože jsou dost světlé. A já s něčím světlým na sobě - to je vražedná kombinace (;D).

Maybelline Colorama lak na nehty v odstínu 75. Dlouho jsem uvažovala nad nějakým červeným lakem. A v DM měli zrovna slevy, takže mě lak přišel na 40 Kč.

Jinak mi taky dnes přišla kabelka, objednaná z VotočVohoz. Myslela jsem, že bude o něco větší, ale i tak jsem moc spokojená a nemůžu se dočkat, až si ji vezmu dnes do města (;D).

Návod - Jak na text, který má ve výplni obrázek/vzorek?

20. srpna 2013 v 9:00 | Al. |  Návody
Snad rozumíte, co tímto návodem chci říct (;D). Je to opravdu jednoduchý návod. I pro naprosté amatéry v oblasti Photoshopu :)

Takhle by mohl text ve výsledku vypadat. Pokud se chcete dozvědět, jak toho docílit v Photoshopu, otevřete si celý článek ;)

Nápisy - I love my visitors

19. srpna 2013 v 16:40 | Al. |  Nápisy
Krásný den přeji všem (všimli jste si, že se to rýmuje?),
mám se fajn :). S Patrikem jsme se rozhodli, že v sobotu si vymalujeme v pokoji. Nebude to nic převratného, prostě jen přetřeme neskutečně zašvihanou oranžovou zeď (;D). Já mám pokoj vymalovaný oranžovo-bíle. A je zajímavé, že jogurt jsem ve spánku převrhla zrovna na tu oranžovou (;D). Taky koš je u oranžové stěny, stejně jako postel, která je kovová a polštáře zeď odřely. No, prostě to vypadá strašně.

Taky jsem se v sobotu v noci, když jsem nemohla usnout, rozhodla, že na narozeniny budu chtít psací stůl. Doteď totiž sedávám v obýváku u nízkého "konferenčního" stolku. A ráda bych měla normální. Ono, já jsem ho měla (nemyslete si, že jsme až takoví chudáci). Ale byl (a stále je) na něm počítač. A ten se přesunul do obývacího pokoje. A mě až teď došlo, že do pokoje by se mi stůl hodil (asi po 3 letech, kdy mám notebook ;D). Na narozeniny ještě mamce řeknu o nějaké povlečení a prostěradlo. Co víc si člověk může přát (když jediné barevně ladící prostěradlo dá moje milovaná maminka štěňatům! ;D).

V neposlední řadě vám chci poděkovat za krásné komentáře u minulého článku. Jste vážně úžasní. To mě také dovedlo na další grafický výtvor. Přemýšlela jsem, co mám udělat. Něco jednoduchého. Na desgin zrovna teď nemám ani pomyšlení (;D). A vymyslela jsem nápisy/popisky do článků "I love my visitors". Myslím, že se to hodí každému blogerovi ;) Jsou opravdu jednoduché, žádné extra efekty :).


Více v celém článku :)

Slza po slze...

17. srpna 2013 v 22:45 | Al. |  Deníček
...slza po slze stéká po mých tvářích. Možná závodí, která se jako první dostane do cíle. Ihned, co start opustí jedna, už se chystá druhá. Když se dotknou mých rtů, cítím jejich slanost. Smutek. Samotu. Cítím všechny mé pocity, ukryté v té jedné slze.
V břiše mám takový ten pocit. Něco mezi strachem ze zubraře a zamilovaností. Ten pocit se prodírá nahoru a cítím ho až u srdce. Jak moc bolí, bát se o blízkého člověka. Mít strach. Cítit úzkost z jeho nepřítomnosti. V mozku běhá mnoho otázek. "Co asi dělá?" "Nestalo se něco?" "Kdy se vrátí?" Ani na jednu neznám odpověď.
Jediné, co můžu dělat, je, usmívat se. Protože úsměv je ta nejsilnější zbraň proti smutku. A pro mne zatím ta jediná.


Nevšímejte si. Prostě už jsem asi dlouho nebrečela (ehm, ani ne den?!). I ten, který se snaží pořád se smát a svým optimismem rozveselovat ostatní, má své smutné chvíle. Jenže kdo rozveselí ho?!

Nejvíc smutní bývají ti, kteří se zdají být nejveselejší. Nikdo se jich totiž neptá, co je trápí. Protože oni rozesmívají a utírají slzy jiným.


Design - Blog for girls

15. srpna 2013 v 9:59 | Al. |  Designy
Krásné ráno přeji,
musím sama sebe pochválit (ach ta skromnost ;D). Už v úterý jsem se snažila dát dohromady nějaký design. Rozhodla jsem se, že to bude design na nějaký blog o módě, kosmetice a podobných věcech (které jdou mimo mě ;D). U prvního návrhu jsem kromě menu neměla nic (;D). Takže jsem to vzdala. U druhého jsem vložila do záhlaví 3 obrázky a věděla jsem, že by to bylo hrozné (;D). Nakonec jsem si řekla, že udělám nějaký filajový (♥), je to taková holčičí barva a uznejme, je pěkná :). Štvu se s ním od včerejšího večera. To už jsem ho dodělala a dnes mi zbylo pouze nastavování na zkušební blog. Ehm, opravdu nevím, proč se vůbec snažím o ty blbé menu boxy, když se u nich vždycky tak naštvu! (;D) Takže jsem to nakonec změnila na obyčejné menu. A víte co? Vážně se mi ten design líbí. I když jsem to nastavovala a průběžně upravovala asi od 7 ráno! Jsem na sebe pyšná (;D).

Součástí balíčku je: nastavení, design, popisky do menu, ikonka, avatar

Nadpisy do menu

14. srpna 2013 v 15:15 | Al. |  Nápisy
Krásný den,
dnes jsem se byla podívat ve městě po nějaké kabelce. Samozřejmě, nikde neměli takovou, která by se mi líbila, byla by černá a mohla bych v ní nosit věci do školy. Tákže to u vietnamců vzádávám a našla jsem si 2 pěkné na votočvohoz.cz.
Taky jsem si dnes půjčila v knihovně knihu Nikola Šuhaj loupežník a Válka s mloky - tu už jsem načla v autobuse a nemůžu se dočkat, až dočtu 50 stran Na západní frontě klid a budu se do toho moct pustit. Taky mám doma ještě Švejka. Řekne mi někdo, proč jsem si půjčovala další knížky, když ještě nemám dočtené ty, která mám vrátit 26. srpna? (;D)

Ale k věci. Snažila jsem se dát dohromady nějaký ten design, ale vzdala jsem to. Vypadal strašně a nemohla jsem přijít na to, jak uspořádat záhlaví. Takže jsem místo toho udělala nadpisy do menu. Snad je někdo využije. Kdybyste potřebovali nějaký, který není v balíčku, napište, já vám ho udělám.

Musím být úžasná

13. srpna 2013 v 18:36 | Al. |  Deníček
Krásný den přeji,
pokud máte doma kalendář, možná jste si všimli, že je dnes 13. srpna a to znamená, že má státek Alena, tím pádem i já (;D). Neberu svátek moc vážně. Prostě čokoláda a nazdar. Ale musím být opravdu nejlepší dítě a nejúžasnější přítelkyně, když jsem dostala takové "dary" (alespoň pro mě).

Když se Patrik vrátil z práce (dnes už v o čtvrt na 2), donesl pizzu. Dokonce už ví, že mám ráda šunkovou (;D). Poté mi řekl, ať zavřu oči. Jaké pro mne bylo překvapení, když mi začal něco zapínat na krku. Ne vážně. On mi k svátku koupil řetízek s přívěskem "A". Taky ještě Tofiffe (píše se to tak?! ;D). I když ví, že já takové blbiny nenosím. Asi musím začít. Jsem strašně ráda. Už proto, že je to od něj. Že je to něco jiného, než to, co mu řeknu, že chci. Zajímá mě, co mi dá k narozeninám, protože už moc věcí nezbývá (;D).
No, a mamka mi koupili čokoládu. Ale ne ledajakou. Belgickou, 400 gramovou mléčnou čokoládu s oříšky v úžasněsakradokonalém obalu (;D). Už se nemůžu dočkat, až ji načnu (zatím jsem tak nějak plná z toho, jak jsem snědla celé Tofiffe ;D).

Jinak, v blízké době můžete očekávat možná i nějakou tu grafiku, pokud se dokopu k nějakému designu :).Je mi líto ji otevřít (;D).

No vážně, nemilovali byste ho? :))
PS: Kamínky se nelesknou, protože jsem je přetřela bezbarvým lakem, aby nevypadaly (četla jsem to v nějakém časopise ;D)

Všem Alenám vše nejlepší! :)


Výlety

12. srpna 2013 v 9:54 | Al. |  Deníček
Krásný den,
dnes jsem se rozhodla, že napíšu, jak dopadl náš cyklovýlet na rozhlednu, a také výlet do Aquapalace v Praze. Jsem tak nějak nadšená o obou, ale na těch kolech jsem málem umřela (;D).

Více informací najdete v celém článku
PitaPata Dog tickers