Září 2013

Queer as folk

27. září 2013 v 21:51 | Al. |  Deníček
Krásný den,
vím, že jsem se dlouho neozvala. Nedívala jsem se na žádný oblíbený blog, vůbec mě nezajímá, co kdo přidával, jakou grafiku, deníček, či cokoliv jiného. V posledním týdnu jsem byla na facebooku a celkově na internetu maximálně 10 minut každý den. A to jen proto, že jsem hledala nové díly QAF. Přesto jsem spokojená. Místo blogu mám další závislost.

Queer as folk. Seriál, starý 13 let. Ale bože! Je to nejúžasnější seriál, co jsem kdy viděla. Představte si, že nemusíte číst slash (pokud jste tak líní číst, jako já ;D). Prostě se na to podíváte. Dnes jsem dokoukala první sérii (22 dílů). Ough, zamilovala jsem se do Justina, o kterém jsem zjistila, že dnes už je mu 30 (;/ xD) a do Briana, kterému myslím už 40.

Kdyby chtěl někdo vědět, o čem to je. Brian - největší "děvkař" (říká se tomu tak, když je gay?), potká Justina. Ten je o 12 let mladší. Vyspí se spolu, a Justin nedokáže překousnout to, že to byl jen sex. Briana kromě Justina miluje i jeho kamarád z dětství a současně i nejlepší kamarád - Michael. Ten se nemůže rozhodnout, jestli se stát "usedlým" přítelem, nebo stále zůstat mladý a obíhat s kamarády všemožné bary. Dále se v seriálu objevují kamarádi Ted a Emmet, kteří také mají své problémy. No a nakonec pár lezbiček. Mellanie a Lindsey. Těm Brian daroval sperma, aby mohly mít dítě...

Neozvu se. Do školy je toho hodně, pořád chce někdo nějaké úkoly, nebo něco umět (ne, že bych se to učila, ale je to dobrá výmluva ;D). Navíc musím přečíst tu Ságu rodu Forsytů. A zbývají mi ještě 4 série QAF. Takže si dávám hiatus na dobu neurčitou. I´m so sorry my darlings...but...THEY!

Miluju ty dva. Justin je prostě nejzlatější, nejňuňovatější :)*


Vidlákov

21. září 2013 v 12:34 | Al. |  Úvahy
Vesnice. Jak krásné je to místo. Všude je klid, nikde nejezdí žádná auta, nikomu nehraje televize, není na ní signál na mobil. Každý člověk se do většího města dopravuje na nějakém dřevěném vozíku, zapřáhnutém za koně, nebo pěšky. Nejsou tu ledničky ani sporáky. Na oběd se dělá chlepa v pravé kamenné peci. Lidé spí na slámě. Všichni pracují na polích...

Víte, že si dělám srandu, žejo? (;D) Na vesnici žiju od narození. A opravdu to není tak hrozné, jak se zdá. Vesnice je vlastně malé město. Například u nás máme poštu, obchod, 2 hospody a 2 hřiště. Do města to máme tak 10 minut.

Hlavním plusem je určtiě klid. Samozřejmě, jezdí tu auta apod., ale není to to, co ve městě. Všude okolo jsou lesy, pole a louky, takže si člověk vždy najde klidné místečko na zašití. Navíc máme nedaleko přehradu, kde je to v létě naprosto božké. Člověk si jen tak sedne na břeh a slyší opravdu jen sumění lesa, ptáky, žáby a občasné žblunknutí vody.

Dalším plusem/mínusem, jak pro koho je počet obyvatel. Každý každého zná. Takže když se něco stane, ví o tom celá dědina (;D). Já osobně tohle nesnáším, ale tak ty straší ženské si mají alespoň o čem povídat a co řešit. Ale zase je tohle prostředí daleko lepší pro děti, které se vzájemně znají a hrají si spolu.

Což vede k dalšímu plusu - zima. Nevím, jak jinde, ale u nás je v zimě sněhu a sněhu. Sníh se musí odmetat a odhrnovat každý den. To sice není nic pozitivního, ale když si vezmete, kolik je všude kopců, tak pro děcka je to pohádka. Rodiče se o ně nemusí bát, protože žádné nevedou do silnice. Sama jsem za domem na "smrťáku" trávila každou zimu až do večera. A rozbila jsem tam asi 3 boby, když jsem narazila do plotu (;D).

Dalším bodem je zahrada. Upřímně řečeno, kdo ve městě má velkou zahradu hned za barákem? My máme neskutečně velkou zahradu. Nejsem moc dobrá v odhadování vzdálenosti, ale myslím, že takových 100 a víc metrů na délku to je (;D). Takže skoro každý doma pěstuje brambory, rajčata, okurky, papriky, saláty, mrkve, petrželku, jablka, hrušky, švestky apod. A tím pádem se ušetří na potravinách. Na zahradě se prostě tráví většina léta ;) A vážně by se mi nechtělo bydlet v paneláku a mít zahrádku na konci města a to takovou, že se mi tam velze ta boudička a potom zahrádka 10x6 metrů...

Ale samozřejmě, že nic není jen dobré. V našem obchodu není všechno, je to takové to malé Enapo, takže většina věcí se nakupuje ve městě v Lidlu nebo Kauflandu. Nejhorší je, když si člověk v 11 dopoledne v neděli vzpomene, že nemá mouku. V obchodě už je zavřeno a do města se většinou jezdit nechce (;D). To je takové omezení, ale není to tak strašné ;).

Největší nevýhoda a zákeřnost vesnice. V paneláku je myslím nemožné, mít normální kotel na dřevo. Ale v dnešní době krize vyjde levněji si v domě topit dřevem a ne plynem. Jenže ono se řekne topení dřevem. Pokud jste líní jezdit do lesa, nemáte traktor nebo propustku, můžete si objednat celé kmeny a ty si potom pořezat doma. Já teda nevím, kolik stojí ale na nás je to i tak moc drahé (;D). Takže už na jaže začíná ježdění do lesa, kde se stromy pokácí a nařežou. Na dvoukolce se odvezou domů. Tam se musí ty klády na cirkulárce pořezat. V našem případě se potom z malých polínek skládá kopka (vysoká asi 5 metrů). Tam se dřevo nechá vyschnout. A teď, koncem prázdnin musíme staré dřevo v kopkce odvést do dřevárky. No, já tohle nesnáším. Člověk od jara do podzimu lítá jako ko*ot a nic z toho nemá...No, tak to je vlastně pro mě nejhorší věc na bydlení na vesnici - lítání okolo dřeva...

Ale jinak, neměnila bych. Občas závidím lidem, kteří bydlí blízko školy a nemusí dojíždět, ale ten klídek, který tu je, je k nezaplacení ;))
Zase to břicho...

17. září 2013 v 15:46 | Al. |  Deníček
Zdravím,
nevím, jestli jsem sem psala, že dnes jedu do Prahy. Omyl, měla jsem jet. To bych samozřejmě nemohla být já, aby se něco nepokazilo.
V pondělí mi bylo ve škole tak všelijak. Když jsem přišla ze školy, chytla mě hozná bolest břicha v tom stylu, že se mi chtělo pořád zvracet. Při pomyšlení na jakékoliv jídlo. Nakonec jsem si dala trochu špaget, ibalgin a s Patrikem jsme šli spát. Večer jsem asi po 10 letech zvracela. Když jsem byla malá a byla jsem nemcná, měla jsem automaticky u postele lavor, kdyby se mi náhodou v noci chtělo. A zvracela jsem opravdu často. Od té doby se mi to tak nějak zpříčilo a můj organismus se to prostě odnaučil a zakázal si to. No, tak včera to už můj žaludek (či co) nevydržel a všechnu vodu, suchar a trochu špaget pustil ven vrchem. I tak jsem si řekla, že dneska už by to mohlo být dobré a nachystala jsem si věci.
Ráno to ale bylo stejné. Sotva, co mamka s Patrikem odjeli, jsem letěla na záchod, kde skončilo něco hlenovitého a černého. Takže jsem to nechtěla riskovat, abych tam někde zvracela ve vlaku, nebo na náměstí a zůstala jsem doma.
Kolem 7 pro mě přijela mamka z práce, že pojedeme k doktorce. Ta mi prohmatávala břicho a řekla, že by to mohl být slepák. Poslala mě na krev, moč a na chirurgii. No, celkově jsme tam byli od 8 asi do 12. Opravdu hrůza. Doktor na chirurgii mě potom ještě poslal na Sono, kde stejně nic nezjistili. No, a když jsme výsledky chtěly s mamkou donést mojí dětské lékařce, tak ta koza tam nebyla! A to měla v ordinaci být ještě půl hodiny.

Takže teď sedím doma, mamka mi v nemocnici koupila koláčky, které jsem snědla a je mi z toho zase špatně. Doktor mi doporučil takové ty "tekuté jogurty", či jak to nazvat (;D), tak jsem vypila jeden malinový a přijde mi, jako bych snědla 5 knedlíků se zelím... Doufám, že to nějak přejde, protože je to hrozné...No nic, užijte si začátek tohoto týdne více, než já.

Design - Autumn

15. září 2013 v 15:13 | Al. |  Designy
Krásný den,
konečně jsem se dokopala k tomu, abych si otevřela Photoshop. Jediné téma, které mě pro design napadlo, byl podzim. Jeden podzimní design už na blogu je, ale tak proč neudělat druhý? Tak doufám, že se vím bude líbit. Kdyby někdo chtěl nějak pozměnit nějak text v záhlaví apod., klidně napište :).

Jinak, nachlazená už jsem skoro měsíc a nevím, co s tím mám dělat. V úterý jedeme na 2 dny do Prahy, tak snad to tam nějak přežiju a poté si musím zajít k doktorce (zase). Dnes jsem byla konečně v lese na houbách. Mamka chodili celý týden, ale já jsem tam moc s tím kašláním a rýmou lézt nechtěla. Ale dnes už mi to nedalo. Nejdřív jsem chtěla jít jen s taťkou, ale přidal se k nám i strejda a Patrik. A už ty hřiby nechci nikdy vidět (;D). Poprve se nám stalo, že jsme v lese nechávali houby. Opravdu, a docela pěkné. Prostě jsme brali jen ty mladé a hezké a ty se zelenými dásněmi už zůstávaly v lese. Takže z 20 hřibů jsme vzali například jen 5. A to jsme byli pořád na jednom kopci (asi 2 hodiny) a měli jsme 2 koše a 3 kabele.

Součástí balíčku je nastavení, design, popisky do menu a avatarJsem spokojená

8. září 2013 v 17:16 | Al. |  Deníček
Zdravím,
dneska jsem byla s mamkou a Patrikem v Lidlu. Obyčejně mířím rovnou k těm prostředním regálům s oblečením a ostatními kravinkami (;D). Ještě jsem si tam žádné tričko, kalhoty ani nic podobného nekoupila. Ale dnes jsem tam uviděla úžasnou bundu. Je to taková ta plátěná. Krásně modrá (myslím, že už mám hoho modrého až moc ;D). Stála 350 Kč, což mi nepřijde vůbec drahé. Navíc je dlouhá, takže mi nepolezou záda (Což opravdu nesnáším. Nechápu holky, které chtějí mít problémy s ledvinami apod.). I když se mamka moc netvářila, přesvědčila jsem ji (;D). Je vážně bombová. A rukávy se dají vyhrnout a připnout. Ne, jsem vážně šťastná jako blecha (;D).


Více v celém článku

Začátek školního roku

6. září 2013 v 17:45 | Al. |  Deníček
Krásný den přeji,
nejprve bych chtěla napsat pár výmluv, proč nepřispívám na blog (;D). Nechce se mi. Když přijdu ze školy, mám chuť si lehnut a nevstát. Kašlu (spíš chrchlu) jako starý děda a už asi 2 nebo 3 týdnen mám rýmu. Takže než bych napsala smysluplný článek, vysmrkala bych u něj 2 balení kapesníčků. Opravdu na mě padla únava a totální kopr. Photoshop jsem měla otevřený jednou a to jen omylem. Tudíž nějakou dobu nečekejte žádnou, opravdu žádnou aktivitu. Nevím, o čem psát.


Náš krásný rozvrh. Ne, vážně tam trčíme v pátek do 2 hodin! A to čekáme pouze na blbou psychologii. Fuck! Opět nám měnili čísla tříd (naše třída byla v prváku 216, ve druháku AK2 a teď 209 - proč ne ;D). Jinak je tam čímdál víc harantů z nižsího gymplu a občas se tam nachomýtne i někdo z vyššího. Zůstalo vše při starém. Až na tu češtinu, která mě nejen štve, ale hlavně mrzí. Učitelku jsem měla opravdu ráda.
Přibylo nám právo (oh, bože, proč?! ;D), finance a daňová soustava (řekne mi někdo, o co v tom jde?), konverzace z aj, psychologie a společenskovědní seminář (SS - opravdu úsměvná zkratka ;D). Konečně jsme se zbavili biologie, fyziky, chemie a zeměpisu. A - pro mě nejlepší věc z celého třeťáku - na matiku máme konečně Učitelku (to velké U si zaslouží ;D). Tak mám možná i nárok na odmaturování ;).

Mimochodem, chcete se zasmát? Najděte si někde na internetu knihu Sága rodu Forsytů. Je to myslím si seriál nebo film. No, mou poviností je bohužel přečtení té knihy. Má asi 700 stran! Jako já jsem věděla, že mě třídní nemá rád. Ale tak moc? ;D To nepřečtu za celý život, natož tak za pár měsíců! No, nějak to budu muset přelouskat a snažit se pochopit děj...

Doufám, že vy si první dny užíváte dobře. Já už chci, aby byl konec roku a byla ta krásná pohůdka, kdy jsou uzavřené známky a učitelé "nemají žádnou moc" (;D). Budu se snažit alespoň něco v tom PS splácnout, ale nevím. Vážně se mi nechce...

Opět po 2 měsících...

1. září 2013 v 10:33 | Al. |  Deníček
Tak se zase setkáváme...můj milý školní batohu. 2 měsíce jsi byl hozený v koutě pokoje nebo jsi podpíral polštáře u zdi. Usedal na tebe prach. Několikrát jsem nahlédla do tvého nitra a vzala si sešit nebo nějakou jinou věc, která v tobě zůstala. Občas jsem o tebe zakopla.
A teď nastala tvá chvíle. Ne zítra. Ale pozítří se určitě dočkáš. Tvé prázdné přihrádky budou zaplněny učebnicemi a sešity. Malé kapsy peněženkou, kalkulačkou a klíči. Nasadím si tvé pásy přes ramena a vyjdeme. Možná zmokneš. Zašpiníš se. Ale bude to tvůj velký den. Den, na který jsi čekal. Opět spolu zažijeme mnoho školních dní a výletů. Těšíš se na vůni kuřecích řízků?

Teď vážně. Pořád všude čtu, jak se všichni netěší do školy, jak to bude hrozné, nastanou muka a učení. Víte co? Já se těším. Už mě to doma opravdu nebaví. Ještě, když jsem byla skoro polovinu prázdnin doma (antibiotika, škaredé počasí, nemoc,...). Tak moc se těším na své spolužáky. Těším se na ten stereotyp, který přijde. I některé předměty a učitelé už mi chyběli.


Tak nějak jsme obeznámeni i s rozvrhem. Ten má jen jednu mouchu (obrovskou, krve pijící mouchu). Zástupce až teď (ve třeťáku) přišel na to, že náš třídní nás má jen z dějepisu, který nám tento rok končí. Nechtěl nám dávat jiného třídního (to teda nevím proč? ;D), ani měnit češtináře až ve čtvrťáku. Abyste rozuměli, náš třídní učí dějepis, češtinu a občas občanku a musíme ho z něčeho mít i ve čtvrťáku. Takže nám změnili češtináře. Místo úžasné učitelky, která to všechno vysvětlila a měla mě ráda (;D) nám dají pana třídního, který doufám bude na češtinu dobrý, ale nemá mě rád (;D).

Takže kromě té "mušky" je rozvrh dá se říct fajn. V pondělí máme na 8 a končíme 13:20. V úterý začínáme v 7 a končíme 14:10. Ve středu začátek v 8 a konec v 15:00 (doufám, že to nebude pravda a nějak si to přehodíme, protože mě potom jede autobus až za hodinu ;D). Čtvrtek je stejný, jako úterý. A pátek - božský den - začínáme v 8 a končíme 12:30.


PitaPata Dog tickers