Říjen 2013

Čeho chtěli tímto tématem docílit?

31. října 2013 v 19:08 | Al. |  Úvahy
Krásný den,
dnes jsem se tak nějak rozhodla o nějaký ten kecací článek (u mě jsou vlastně všechny kecací, že? ;D). Včera jsem zjistila, že téma týdne je "Slováci". Nevím, čím chtěl blog.cz tímto tématem docílit. Vlastně mě ani nikdy nenapadlo, že by měl někdo nějaký extra nenávistvý postoj proti Slovákům. Po přečtení některých článků a komentářů jsem přišla na to, že jsem se dost mýlila. Jen očekávám, kdy bude další téma týdne "Češi" a Slováci to všem těm blbcům vráti :).

Ale ať se dostanu k věci. Hodně lidí řeklo, že mají kamarádky a ty jsou namyšlené nebo arogantní. Aha, a proto by takoví měli být všichni Slováci? Já mám spolužačku a ta nebere věci s nadsázkou a hned se při každé legraci urazí. A říkám snad někde, že Slováci jsou suchaři, kteří nechápou srandu? Ne! Tak nějak nechápu tuhle logiku, soudit většinu podle jednoho člověka.

Já ani nevidím rozdíl mezi Slováky a Čechy. Ano, máme o něco málo rozdílnou řeč, ale to je všechno. Máme krásnou krajinu, pamatáky, různé termály, lázně, krásné hory, úplně na **** vládu, prostě jsme jako jeden stát oddělen hranicemi.

Někde jsem četla, že "Slováci mají blogy na blog.cz, to je přeci česká stránka". Aha, takže proč má milion lidí z Česka účet na Blogspotu, Tumblr, Twitteru, Facebooku, Youtube a mnohých dalších NEčeských stránkách. Já beru jako obrovskou výhodu to, že si můžu počíst, jak se mají na Slovensku, o tom, jaké je to tam například ve školství apod. Navíc se člověk (dá se říct) seznámí s novými lidmi ;). Takže prosím, uklidnětě se :)).

Jedinou věcí, která mi vadí (ono ne vadí, ale tak nějak...nechápu), je pravopis. Nevím, jestli na facebookové stránky přidávají příspěvky ti "slabší" jedinci, ale pořád někde vidím měkké "i" tam, kde se normálně píše tvrdé a jiné pravopisné "chyby". A já nevím, jestli na Slovensku takhle fungují pravidla, nebo je to prostě naprostý nevzdělanec. Za to samozřejmě nikdo ze Slovenska nemůže, ani ho neobviňuji, jen mě to občas hrozně nebaví číst takový text, kde je pro mne tolik "chyb".

Takže mi prosím vysvětlete, co Vám tolik vadí? Ráda si přečtu, proč jsou Slováci tak "špatní" :)

Nový design a nákupy

29. října 2013 v 9:58 | Al. |  Deníček
Krásné ráno,
asi bych začala věcí, které jste si nejspíš všimli - nový kabátek blogu. Tak nějak mě ten minulý nebavil. Taky jsem chtěla nějakou změnu, v podobě jiného, než bílého (nebo jinak světlého) designu. Ehm, patlala jsem se s tím od včerejška od večera a dnes ráno jsem si rozmyslela, že tam chci i horní menu, takže jsem se s tím dělala od 7 ráno (;D). Plus to hrozné nastavování, které mě na tom úplně štve...
Doufám, že tu vydrží dlouho, protože mě to tak strašně chvílemi nebavilo. Ta představa, že jsem mohla mít dokoukanou 5. sérii a místo toho jsem seděla u Photoshopu je strašná (;D).


Víkend jsme strávili nakupováním. V sobotu jsme byli v Brně v Olympii, protože nutně potřebuju svetr (;D). No, s mamkou a taťkou jsme se měli sejít u vchodu myslím v 7. O půl 7 jsem měla teprve 1. svetr (;D). A druhý jsem si koupila až asi o 3/4 na 7. Jo, oni si totiž asi myslí, že jsem milionář a dám jim za svetr 500 Kč nebo dokonce 800 (ať si prdnou! ;D). Jeden je z Takka, myslím za 200, je to takový ten obyčejný, tenký (ve škole totiž začali topit, takže je tam pořád teplo). A druhý je za 300 z C&A, kde měli úžasné hebké svetry (;D) a většinu za 300. Bohužel, mohla jsem si vzít pouze jeden. Nakonec jsem si vzala takový hoodně tmavě modrý (on vypadá černě, ale v porovnání s něčím opravdu černým je vidět rozdíl ;D). Důležité je, že je táááák hebkéééj!! (;D)

A včera se jelo jen do města do Takka, protože jsem měla pořád nevyužité slevy. Patrik si koupil 2 trička (není dokumentace, protože jedno má na sobě a 2 se perou ;D). Jo, slevy jsme nechali v autě (;D), takže jsem myslela, že ho zabiju. Ale stejně si bral všechny ve slevě, takže bychom je nepoužili.Poslední fotka patří Betě bojovnici (;D). Mám tu rybu tak ráda.


Příroda

22. října 2013 v 18:05 | Al. |  Fotografie
Krásný den,
tento článek je věnovaný mé milované Sheri :). Za poslední dobu se toho moc neudálo. Fakt že ne. Škola se tak nějak přežívá, s mým blbečkem (♥) taky. V prosinci, či kdy se pojede se školou do Vídně, tak mě zajímá, jestli to nedopadne stejně, jako minulý rok (celý výlet pohádaní, jak jinak ;D). Taky nám umřelo několik rybiček (zmiňovala jsem se o tom už?), takže jsme kupovali nové. Konkrétně nějaké 2 černo-oranžové, jednu černou, 4 nějaká Paví očka, 3 cucáky (víte, takové ty vysavače ;D) a Betu bojovnici, kterou dnes přinesl Patrik a je opravdu nádherná...Jo, jsem závislá na Tumblr, nejúžasnější QAF animace. Jo, to mi připomíná, že s QAF budu končit, jsem u 5. dílu 5. série.

Ale hlavním účelem tohoto článku pro dnešek není kecání o mém životě (;D). Teda, skoro. S idiotama jsme se dohodli, že nafotíme nějaké fotky podzimní přírody a ty nejlepší dáme do třídy na nástěnku. Takže jsem rozjela foťák - konečně a vydala se za barák do sadů, něco vyblejsknout.

Snažila jsem se nějak "zachytit" tu barevnost podzimu. Ale znáte můj foťák z roku 123! (;D)

Myslím, že to není zas tak špatné, ale to pole se mi tam tak hrozně nelíbí (;D). A ten strom v popředí mohl být daleko váce zaostřený... Chjo, mít tak nějakou tu zrcadlovku (;DD)

Vzadu, vlevo od toho posedu je ukrytá přehrada (;D). Ve skutečnosti to vypadalo mnohem líp, ale ty krajinky ten "přístroj" prostě nedává (;D).

Myslím, že to by mohlo stačit (stačí Sheri, žejo? ;D). Vážně se nic převratného neděje a asi ani dít nebude (;D). Takže se tak nějak loučím, opět na dobu neurčitou.

Tak nějak přežívám

12. října 2013 v 15:27 | Al. |  Deníček
Krásné sobotní odpoledne,
opravdu se mi nechce (;D). Dokonce přemýšlím nad tím, že si udělám úkol do angličtiny, což je opravdu divné (;D). Tohle je zase jen další z mnoha informačních článků, takže asi začnu takové nějaké to povídání o tom, co se stalo...

Na začátku bych shrnula věci, které jsem dostala na narozeniny. Kromě toho, co už jsem psala v minulém článku mi v sobotu přibyli ještě 2 náušnice od Swarovski, jeden přívěšek, 2 laky na nehty, peníze, parfém a čokoládové bombony. Plus asi 3 kytky. Celá sobota byla tak nějak fajn...

Jinak, v pondělí má narozeniny Patrik a já se rozhodla, že mu koupím akvárko s rybičkami (nevím, jestli jsem se o tom zmniňovala). Akvárko je doma, dole v pokoji, a rybičky budu kupovat v pondělí, kdy ho ještě musím nějak dostat nahoru do pokojíku... (;D). Od mamky s taťkou dostal peníze a dort...

Ve škole mi Lenislava říkala o nějakém videu se cvičením. Další den přišla a nemohla se ani obléct, jak ji bolely ruce (;D). Ale řekla jsem si, že to zkusím. Je to takové to 30 denní cvičení s Jillian (či jak se to píše). Po 10 minutách mi začaly odumírat nohy (;D). Místo činek jsem zvedala lahve s pitím (;D). Jedna 0,75 a druhá byla 2 litrovka, ve keré bylo asi litr vody. Když jsem to psala Lenislavě, že ruky jsou v pohodě, tak řekla, že nejsem normální, že ona zvedala 0,5l (;D). Doufám, že to ještě nějak dalších 29 dní vydřžím, protože mám ocit, že umřu (;D).

V QAF jsem někde u 5. dílu 4. série. Ale neskutečně se mi na to nechce dívat, protože všechny titulky, které jsem našla, jsou občas posunuté a nedá se na to dívat (někdo mluví a titulky se tam objeví až za 5 sekund, kdy už mluví někdo jiný...-_-). Doufám, že další díly už budou normální...

Dívání se na queer as folk, umírání po cvičení (;D)

Kecy okolo

4. října 2013 v 21:02 | Al. |  Deníček
Krásný den,
dnes jsem se rozhodla, tak nějak spatlat článek o všemožných událostech, co se staly a stanou. Plus o mé (ne)aktivitě. Když jsem se tak dneska po nekonečně dlouhé době dívala na všechny oblíbené blogy, vidím, že jsou na tom podobně. Nikomu se nechce (;D). Ale o tom až někdy na konci...

Nevím, jestli už jsem tu psala, že jsme byli s Patrikem někdy začátkem září u jeho strýce na oslavě narozenin malé Lucky (Patrikového strýce dcera ;D). Neříkám, že to nebylo fajn. Ale nemám ráda ani naše oslavy, natož tak "cizí". Když jsem viděla Lucku a její kamarádku, jak lítají, běhají, hopsají a křičí, tak nějak jsem začala pochybovat o tom, že něco takového chci mít jednou doma (;D). Ale myslím, že já s kamarádkou jsme byly ještě horší. Jinak, Lucce jsme koupili nějakou Bárbínu, z které měla ohromnou radost, což mě potěšilo :). Jinak, kam te svět spěje, když 5 leté dítě dostane vlastní televizi do pokoje (ne starou, prostě novou, takovou tu tenkou). Já brečím! (;D).

Další, co se tak nějak událo jsou moje narozeniny. Od Patrika jsem dostala Milku, sprcháč, svíčku a zaplatil mi boty na zimu. Mamka s taťkou mi dali psací stůl a k těmu takové to typické černé "křesložidli" (;D). Takže jsem spokojená. Od Nikče (♥) jsem dostala Foundovač (jak se to sakra píše), balíček úžasnýchskvělých oříšků v čokoládě a taky nejlepší přání. Od Lenislavy tělové máslo (? ;D) od Balea, s kakaovou příchutí (bože, miluju ho! ;D) a lak na nehty v Milkové barvě (;D). No a od Adě sprcháč, řasenku a balíček bombónů. Zítra se bude konat oslava, takže toho asi přibude, ale já jsem spokojená. Prostě je miluju ♥.

Další věcí, kterou člověk nikdy nesmí opomenout je škola. Mám se fajn. Mé dosavadní známky: Čj - 2 (haluzácký diktát, kde jsem měla 2 chyby, což nějak nechápu ;D), Aj - 1 (ano, našla jsem si to na internetu! ;D), Konverzace - 2 (Opět divný. Měli jsme mu říkat o rodném městě. Ani jsem se to neučila, jen napsala, během dne dopsala další informace a řekla mu to ;D), Matika - 2 (písemka z obsahů a obvodů, nechápu ;D), Ekonomika - 1, 1/2 (ne, vážně mi to nějak prochází, to neučení se ;D), Dějepis - 1 (jako jediná ze třídy, prostě dobrý otázky ;D), Nj - 1 (tomu se nedivím ;D), Právo - 1 (za krásnou slohu ;D), Finance a daňová soustava - 1, 3 (prostě zkoušení - sračky everywhere ;D) a nakonec Psychologie - 1* (já nevím, jen jsem jí napsala všechny komba, který jsem věděla a záhadně to bylo dobře ;D).

No a poslední bod, ke kterému se vyjádřím je aktivita. Ehm, nebude (;D). Jsem u 3. série z 5, takže ještě tak minimálně 2 týdny nečekejte nic extra. Ale napadl mě design s Justinem a Brianem, nebo jen Justinem. Ještě uvidím... Předem se všem omlouvám, že nebudu aktivní, nebudu komentovat, nebudu si ani číst články... Prostě protest (;D). QAF je důležitější ;D* :).

Říkejte si co chcete, ale jsou úžasní ;*

Nejlepší scéna ♥ s nádhernou písničkou

Konec 1. série, který jsem obrečela, stejně jako začátek 2. série.


PitaPata Dog tickers